Humb jetën një femër në vetaksident trafiku

Nje femer ka humbur jete, ndersa nje tjeter eshte derguar ne QKUK per tarjtim, pas nje vetaksidenti ne trafik, njofton policia e Kosoves.

Fsh. Terstenik, Drenas 04.04.2021-21:05. Raportohet se viktima femër kosovare përderisa ishte duke lëvizur me veturën Renault me targa lokale, duke mos përshtatur shpejtësinë e lëvizjen me kushtet e rrugës është veteaksidentuar dhe si pasoj dy viktima femra kosovare kane pësuar lëndime trupore ku njëra prej tyre ka ndërruar jete në vendin e ngjarjes ndërsa viktima tjetër është dërguar ne QKUK. Vdekjen e viktimës e ka konstatuar ekipi mjekësor ne vendin e ngjarjes, ndërsa me vendim të prokurorit trupi i pa jete i viktimës u lirohet familjareve. (foto arkiv)