Izraeli zhgënjen Jeremiqin: Poshtërim pas poshtërimi për Serbinë

Kryeopozitari në Serbi, Vuk Jeremiq, ka sulmuar presidentin e Serbisë, Aleksander Vuçiq, pasi Kosova lidhi marrëdhënie diplomatike me Izraelin.

Ai u shprehë se kjo është poshtërim pas poshtërimi, transmeton Indeksonline.

“1 shkurt 2021, do të mbahet mend në historinë e diplomacisë sonë për faktin se Izraeli vendosi marrëdhënie diplomatike me Prishtinën, dhe presidenti serb premtoi në Paris premtoi “Kosovën” në Kombe të Bashkuar. Poshtërimi pas poshtërimit. Do të turpërohemi që ishim bashkëkohës të kësaj”, ka shkruar ai në Twitter.