Ju kujtohet Elena Paparizou, fituesja e Eurovisionit në vitin 2005: Kështu duket ajo sot

Me vallëzimin e saj të mahnitshëm dhe hitin “My number one” ajo fitoi audiencën dhe mori një fitore bindëse në Eurovision Song të 2005.

Gruaja e bukur greke, Elena Paparizou ishte fituese e Eurovision dhe më pas ajo magjepsi Evropën me zërin dhe trupin e saj, dhe kënga e saj është ende një hit i madh.

Nuk kishte njeri që nuk i dinte këngën e saj, dhe Elena u shpall garuesja më e bukur për atë vit. Me flokë të gjatë, kafe dhe një vijë perfekte, ai nuk mund të kalonte pa u vënë re. Gruaja greke, pas Konkursit të Këngës në Eurovision dhe suksesit të madh, vazhdoi të bënte ende muzikë. Ajo ka regjistruar 10 albume, dhe këngët e saj shpesh janë interpretuar nga shumë artistë në rajon.

Ajo ishte e martuar me menaxherin Tony Mavridis, me të cilin kaloi 12 vjet, por ajo marrëdhënie përfundoi në një divorc që ishte tema kryesore në mediat greke për muaj me radhë, transmeton Gazeta Metro.

Siç shkruan, Elena dhe burri i saj kishin një konflikt për ndarjen e pasurisë.