Këta janë 10 futbollistët më të mbivlerësuar te të gjitha kohërave

Footboll365 ka renditur dhjetë futbollistët më të mbivlerësuar të të gjitha kohërave, shkruan Mdediafokus.info.

Sipas këtij medium, legjenda braziliane Pele është cilësuar si futbollisti më i mbivlerësuar i të gjitha kohërave, ndërsa David Ginola është pas tij.

Pele është konsideruar gjerësisht nga shumë tifozë si një nga futbollistët më të mirë të të gjitha kohërave krahas Diego Maradonas, Lionel Messit dhe Cristiano Ronaldos.

Sipas Matt Stead nga Football365, emrat si Heleno de Freitas dhe Garrincha ishin potencialisht të mirë, por Pele ishte përfituesi i madh.

Ja top 10 lojtarët më të mbivlerësuar të të gjitha kohërave sipas Football365:

  1. Hulk
  2. Hidetoshi Nakata
  3. Paul Scholes
  4. Neymar
  5. Philippe Coutinho
  6. Georgi Kinkladze
  7. Claude Makelele
  8. Roberto Carlos
  9. David Ginola
  10. Pele

/Mediafokus.info/