Këta janë nënkryetarët dhe kryesia e re e LDK’së (EMRAT)

Mediat kanë raportuar se kjo është lista e plotë e nënkryetarëve dhe e anëtarëve të kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës, e dalë sot nga Këshilli i Përgjithshëm, raporton Mediafokus.info.

Kryetar: Lumir Abdixhiku

Nënkryetarë: Lutfi Haziri, Gazmend Muhaxheri, Anton Quni si dhe Shqipe Mjekiqi

Sekretar: Imri Ahmeti

Anëtarë të kryesisë:

Kujtim Shala

Avdullah Hoti

Hykmete Bajrami

Arben Gashi

Armend Zemaj

Sibel Halimi

Doruntinë Maloku

Ekrem Hyseni

Ardian Shala

Xhafer Tahiri

Alban Zogaj

Vlora Dumoshi

Safet Kamberi

Brikenda Kryeziu

Fadil Krasniqi

Sokol Haliti

Teuta Sahatqija

Valon Murtezaj

Besian Mustafa

Lutfi Zharku

Muhamet Hamiti

Faton Bislimi

Rrezarta Krasniqi

Ilir Ferati

Besa Gaxherri

Kryetare e Forumit të Gruas: Lirije Kajtazi

Kryetar i Forumit të Rinisë: Fidan Rekaliu

(Lista pritet te konfirmohet zyrtarisht nga LDK)