Klubi i njohur anglez po e kërkon Vedat Muriqin

Mediat angleze raportojnë se West Bromwich  po  e kërkon me ngulm sulmusin kosovar të Fenerbahces, Vedat Muriqin, raporton Mediafokus.info.

Ekipi anglez po bën gati një ofertë të mirë, pasi është gati të shesë dhe lojtarë të tjerë për të bindur Fenerin.

Shumë që e do klubi turk për kartonin e Muriqit është marramendëse – plot 20 milionë euro. Mbetet të shihet në ditët në vazhdim për të ardhmen e tij.

Muriqi ka shkëlqyer në klubin turk, për kohën sa është është transferuar./Mediafokus.info/