Konfirmohet: Gjilani sot nis vaksinimin e punëtorëve shëndetësorë

Komuna e Gjilanit i ka bërë të gjitha përgatitjet për fillimin e vaksinimit të punëtorëve shëndetësorë, transmeton gazeta online Mediafokus.info.

Lajmi është bërë i ditur nga Zyra për Informim e kësaj komune.

“Të nderuar/a,

Ju njoftojmë se sot (e premte) në Gjilan nis vaksinimi i punëtorëve shëndetësorë.

Ju ftojmë të merrni pjesë në takimin e Komitetit për menaxhimin dhe parandalimin e përhapjes së COVID-19, i cili mbahet me fillim në ora 10:00, te Qendra e Studentëve.

Pas takimit (10:10,) kryetari Lutfi Haziri do të mbajë konferencë për media, për të vazhduar më pas me procesin e vaksinimit.

Ju ftojmë të merrni pjesë!”, thuhet në njoftimin e Komunës së Gjilanit./Mediafokus.info/