Kush është aktivisti që çdo ditë i thurr elozhe Vjosa Osmanit?

Vjosa Osmani Sadriu nga e hëna u akomodua në zyrën e kryetares së Kuvendit të Republikës së Kosovës.

Ish kanditatja për kryeministre mori një numër bukur të madh të votave në tërë Kosovën.

Vetëm në Gjilan, Osmani mori afro 9 mijë vota ose 80 përqind e totalit në këtë komunë.

Por, në këtë komunë, Osmani e ka njërin nga mbështetësit më të mëdhenj prej aktivitëve të LDK’së.

Bëhet fjalë për Naser Arifin, kryetarin e nëndegës së Lidhjes Demokratike të Kosovës, në Dobërçan.

Ai është mjaftë aktiv dhe gati se nuk ka ditë që nuk i thurr elozhe zonjës Osmani, në llogarinë e tij në Facebook.

Ja çka shkroi Arifi për Osmanin, në ditë kur u zgjodh kryekuvendare:

Faleminderit 1001 – herë VJOSË

Ne ishim me Ty sepse Ti ishe me ne!

Krejt ky emocion gezimi i sotit i popullit të Kosovës është falë teje.

Kalove mijëra fyerje, poshtrime, shantazhe e kërcënime për ta sjellur këtë ditë, gjithmonë e guximshme, e mençur dhe e vendosur në parime.

I mbajte premtimet, e mbajte fjalën, prandaj ne gjithmonë që të kemi përkrahur, sot ndihemi më shumë se kurrë, krenarë.

Urime të gjithëve institucionet e reja të Kosovës!

Urime edhe atyne që e kanë luftu nga brenda e nga jashtë./MediaFokus/