Kush i vrau Xhemail Mustafën dhe Ekrem Rexhën, mediumi i Baton Haxhiut publikon dosjen

Mediumi i Baton Haxhiut — AlbanianPost, ka publikuar disa dokumente ku ky medium thotë se janë dokumente zyrtare të Misionit të Kombeve të Bashkuara në Kosovë — UNMIK. Në këto dokumente, ky medium pretendon se bëhet fjalë për disa vrasje të pasluftës në Kosovë dhe tentim-vrasje.

Dosja e UNMIK’ut, publikuar nga AlbanianPost, flet për vrasjen e ish-anëtarit të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Xhemail Mustafa, që njëherësh ishte edhe këshilltar i lartë për media i presidentit Ibrahim Rugova.

Dosjen e plotë mund ta gjeni KËTU