Ky është 18-vjeçari shqiptar që vdiq aksidentalisht në Shqipëri

Një shqiptar i moshës 18-vjeçare ka humbur jetën pas një aksidenti rrugor.

I riu Alessio Bariamcanaj banues në Piombino Dese, derisa po udhëtonte në bordin e skuterit të tij Yamaha, për arsye ende të pa qarta humbi kontrollin dhe u përplas fort përtokë.

Megjithëse u transportua me urgjencë për në spital në gjendje kritike, ai ndërroi jetë disa orë më vonë. I riu po ndiqte shkollën e mesme atje.

Varrimi pritet të bëhet të enjten pasi kanë mbërritur në Itali të afërmit e tij përfshirë gjyshërit, shkruajnë mediat italiane.