Ky është i dyshuari që tentoi t’i godasë me veturë policët që deshën ta ndalin në Gjilan, pati edhe të shtëna

Një ngjarje si nëpër filma ka ndodhur mbrëmë në rrugën ‘Halil Alidemaj’ në Gjilan, ku një njësi policore që po patrullonte në atë zonë ka tentuar ta ndalë një veturë e cila po drejtohej nga një person i cili është në kërkim policor. I njëjti përpos që s’i është bindur urdhrit të Policisë, ka tentuar t’i godasë ata me veturë, raporton Gazeta Sinjali.

Burimet e Gazetës Sinjali brenda Prokurorisë bëjnë me dije se bëhet fjalë për Burim Agaj, 41-vjeçar.

Të njëjtat burime njoftojnë se Agaj është person i njohur për Policinë dhe tash e një kohë është në kërkim policor për shkak të kryerjes së veprave të ndryshme penale.

Si ka ndodhur e gjithë ngjarja ku pati edhe të shtëna me armë zjarri?

Sinjali mëson se posa Agaj është urdhëruar që të ndalet, i njëjti ka lëvizur veturën e tij në drejtim të zyrtarëve policorë me qëllim që t’i godasë ata.

Kjo ka bërë që një nga pjesëtarët e Policisë së Kosovës të shtijë me armë në drejtim të veturës që po drejtohej nga Agaj.

41-vjeçari ka arritur që të largohet në drejtim të panjohur, teksa janë marrë të gjitha veprimet hetimore që ndihmojnë në lokalizimin e vendndodhjes së tij.

Më urdhër të prokurorit, rasti është cilësuar ‘Vrasje në tentativë’, ndërsa veprimet tjera ligjore do të merren posa të kapet i dyshuari.

Shënim: Personi i apostrofuar në këtë artikull prezumohet i pafajshëm derisa fajësia e tij të mos provohet me vendim të formës së prerë nga gjykata.