Ky është klubi i parë italian që tërhiqet nga Superliga Evropiane

Të gjitha gjashtë klubet angleze, (Manchester United, Manchester City, Chelsea, Liverpool, Tottenham dhe Arsenal) kanë njoftuar para pak çastesh se janë larguar nga kjo garë, shkruan GazetaBlic Sport.

Megjithatë, rrugën e klubeve evropiane e ka ndjekur edhe skuadra e madhe italian, AC Milan.

Milani është tërhequr nga Superligës Evropiane, sipas gazetarit të Athletic, David Ornstein.