Ky është parashikimi i motit për ditët e fundit të muajit mars

Ky është parashikimi i motit për ditët e fundit të marsit:

8.03 – Butë, vransira dhe intervale me diell.

29.03 – Kryesisht me vransira, e orëve të mëngjesit me mundësi për riga lokale shiu.

30.03 – Kryesisht me vransira.

31.03 – Kryesisht me vransira, e orëve të pasdites priten mundësi edhe për reshje të dobëta shiu.Temperaturat minimale ditën e enjte pësojnë rënie gradualisht në rritje, nga -2C deri në 3C, e maksimalet shënojnë përreth vlerave mesatare dhe lëvizin ndërmjet 12C dhe 14C.Do të fryj erë e lehtë dhe mesatare nga jugperëndimi 3-6m/s, e nga e diela nga verilindja 4-9m/s.Shtypja atmosferike me tendencë të rritjes lartë mbi vlera normale.