Mirena: Burimet thonë se Kushtetuesja e rrëzon Osmanin, Ramushi bëhet president

Mirena ka shtuar se kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, do të provojë të bëhet president përsëri.

Ky është statusi i plotë i tij:

Pak konspiracion:

Ramush Haradinajt iu kane kthy shpresat se mund t’bahet President i Kosoves.

Burime te mireinformuara tregojne qe Gjykata Kushtetuese vendos ne favor te ish deputetit Veton Berisha, e kjo mund ta rrezoje Vjosa Osmanin.

Pastaj, Ramushi provon te behet president.

Nese ia del, AAK futet ne Qeverine Kurti.

E shmoklanit Kurti i duhet nje krah i luftes qe ta zbatojne Zajednicen.

Ramushi eshte karta e arte per k’so situata delikate.

Si dikur me Demarkacionin.

Harrohen krejt t’shamet ma t’ulta ndaj njani tjetrit dhe bashkejetojne te lumtur deri ne krizen e radhes.

Ka plot shenja qe qojne ne kete drejtim, afrimi i Kurtit me Ramushin dhe kili mili tjera te politikes kosovare…

Veç me Prindonin s’dihet çka bahet!…