Ndahet nga jeta arsimtarja Afërdita Fejzullahu Jakupi

Është ndarë nga jeta dhe sot është varrosur në Gjilan, Afërdita Fejzullahu Jakupi.

Afërdita ishte arsimtare e shkollës fillore  “Abdullah Tahiri” në Malishevë.

Ajo vdiq në moshën 46-vjeçare, pas një sëmundje të rëndë.

Varrimi u bë sot, e premte, në Gjilan. /Mediafokus/