Ndahet nga jeta Nehat Ferati, udhëheqës i ansamblit Gjilani

Eshtë ndarë sot nga jeta udhëheqësi i ansamblit folklorik “Gjilani”, muzicienti Nehat Ferati.

Nazim Gagica ka bërë një dedikim për kolegun e tij:

I trishtuar nga lajmi për ndarjen në moshë ende të re të mikut tim, kolegut, vellait tonë, artistit, Nehat Ferati.

Nuk e kisha menduar se do të shkruaj kështu për ty shok, jam thellësisht i tronditur.

Ikja jote herët në amshim, ka me lënë boshllëk kudo që ti ke qenë prezent; mes miqësh, në profesion, në Gjilan e kudo.

E pamundur të gjejë fjalë për të treguar kush ishe për mua, thjeshtë e pamundur!

Ngushëllime familjes, kolegëve të profesionit dhe gjithë atyre që e njohën!

U prehsh në paqe, Nehat!

/Mediafokus/