Nxirren nga lumi trupat e pajetë të dy elektricistëve

Janë nxjerrë nga ujërat e lumit Drin trupat e pajetë të dy elektricistëve, të cilët u mbytën në ujë derisa po shkonin të riparonin një prishje në rrjet.

Trupat e Selfo Kallfës 52 vjeç dhe Ismet Isarajt 60 vjeç u nxorën pas më shumë se dy orë kërkimi.

Ngjarja e rëndë ndodhi në fshatin Kordhocë të Gjirokastrës.

Makina me të cilin ata po udhëtonin ata, ra në lumin Drino dhe për pasojë dy elektricistet i mori rrjedha e lumit.

Nderkohe po punohet për të zbardhur shkaqet e aksidentit, që i morën jetën dy punëtorëve të OSHEE.