Pamje nga tërmeti 6.1 shkallë në Greqi

Një tërmet i fuqishëm është regjistruar në brigjet e Greqisë, me dridhjet që janë ndjerë deri në Turqi, Egjipt, Siri dhe Izrael.

Incidenti vjen vetëm një javë pas tërmetit të kaluar me madhësi prej 6.3 Rihter që ndodhi në Kretë.

Epiqendra e tërmetit besohet të jetë afër ishullit Dodekanez të Rodosit.

Sakaq, mediat e huaja kanë publikuar pamjet e tërmetit, ku shihet se si objektet e një supermarketi lëkunden gjatë tërmetit.