Parashikimi i motit për ditën e sotme

Gjatë ditës së sotme në vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të pakta.

Temperaturat minimale do të lëvizin 8-12 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 27-29 gradë celsius.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, indeksi UV do të jetë në vlerat e rrezikut, prandaj këshillohet që nga ora 10-17 të kufizohemi nga rrezet direkt të diellit, sidomos shtresa e popullatës me probleme kronike.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes