Pas Kurtit edhe Osmani uron Ramën për fitoren në zgjedhjet e 25 prillit

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani e ka uruar Partinë Socialiste për fitoren në zgjedhjet e 25 prillit në Shqipëri, duke mos e përmendur liderin e kësaj partie, Edi Rama.

Osmani po ashtu ka përgëzuar edhe Partinë Demokratike dhe partitë e tjera për gazën zgjedhore që u mbajtë gjatë ditës së diel në Shqipëri.

“Urime Partisë Socialiste për fitoren në zgjedhjet e 25 prillit. Përgëzoj Partinë Demokratike dhe gjithë partitë e tjera per garën zgjedhore”, thuhet në cicërimën e Osmanit në Twitter.

Ajo ka uruar që të gjithë përfaqësuesit politik të kontribuojnë për bashkupinimin me Kosovën.

“Uroj që të gjithë përfaqësuesit politik të kontribuojnë në forcimin e demokracisë, sundimit të ligjit dhe bashkëpunimit me Kosovën”.