Pas më shumë se 100 ditësh, realizohet aterimi i parë në Aeroportin e Prishtinës (Video)

Për shkak të pandemisë, Ministria e Shëndetësisë kishte ndërprerë fluturimet në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari”.

Ndërsa sot, pas më shumë se 100 ditësh, është realizuar fluturimi i parë.

Lajmin e ka kumtuar Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës përmes një njoftimi në Facebook.

Fluturimi u realizua nga kompania AirMediterranean, nga Baseli, në ora 00:50 pas mesnatës.

Indeksonline iu sjell pamje nga ky aterim, i cili u mirëprit nga mërgimtarët tanë.

“Mireserdhët Mërgimtar. U realizua fluturimi i parë në aeroportit “Adem Jashari” pas pandemisë, në ora 00:50 pas mesnates. Kompania AirMediterranean realizoj fluturimin. Ne ju dëshirojmë mireardhje dhe udhëtime të këndshme drejt Kosovës!”, thuhet në njoftim.