Penallti dhe karton i kuq në derbin Prishtina – Ballkani

Prishtina ka fituar penallti ndaj Ballkanit. Otto John u pengua nga Dellova në zonën e 16 metërshit, shkruan GazetaBlic Sport.

Besnik Krasniqi e mori përsipër ekzekutimin.

Krasniqi nuk ishte i saktë dhe goditjen e tij e ndali Frashëri në minutën e 57’të të takimit.

Rezultati 0-0.