Sa vota mori “Albini i vogël”?

Kandidati për deputet nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Gazmend Gjyshinca, i njohur me nofkën “Albini i vogël” duket se është afër ta sigurojë mandatin e dytë si deputet.

Gjyshinica ka arritur të marr vota të shumta në vendlindjen e tij, Vushtrri.

Sipas mediave lokale, Gjyshinca ka arritur të marr 6218 vota në vendlindjen e tij.

Ai së bashku me Vjosa Osmanin, Glauk Konjufcën dhe Fjolla Ujkanin janë ndër kandidatët më të votuar në qytetin e Vushtrrisë