Shkoi katër herë pranë trupit të pajetë, si u vra 17-vjeçarja nga i dashuri xheloz

Detaje të reja janë zbuluar nga vrasja e 17-vjeçares Roberta Siragusa nga i dashuri i saj, i cili dyshohet se i mori jetën për shkaqe xhelozie.

Karabinierët kanë vënë re se fillimisht u paraqit në orën 02:37, më pas në 02:43, u kthye sërish në 03:28 dhe hera e fundit që u pa duke kaluar me makinë në orën 03:40 të mëngjesit.

Shkoi katër herë pranë trupit të pajetë, si u vra

Aktualisht, 19-vjeçari ndodhet në paraburgim dhe akuzohet për vrasje dhe fshehje të trupit.

Si ndodhi ngjarja?

Të dielën e kaluar, ai shkoi në polici dhe i tha se e dashura e tij kishte ndërruar jetë. Më pas i tregoi agjentëve vendin ku kishte hedhur trupin. Hetuesit zbuluan menjëherë fakte të çuditshme: vajza kishte xhinse të djegura, por nuk kishte shenja zjarri në vendin e ngjarjes. Kjo ngriti dyshimet se është vrarë në një tjetër vend.

Shkoi katër herë pranë trupit të pajetë, si u vra

19-vjeçari deklaroi se ishin së bashku, por Roberta doli nga shtëpia dhe i vuri flakën vetes, në vend që të telefononte nënën dhe t’i kërkonte që ta kthente në shtëpi.

Ndërsa disa miq të çiftit thanë se Pietro ushtronte dhunë ndaj Robertës. Një prej miqve të 17-vjeçares i kishte sugjeruar që ta linte pasi ishte e bindur se dhuna do të agravonte në një moment apo në tjetrin./shqip/

Shkoi katër herë pranë trupit të pajetë, si u vra