Shqiptari vret gruan e tij në Itali

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Itali. Raportohet se një shqiptar i identifikuar si A.M e ka vrarë bashkëshorten dhe është arratisur drejt Shqipërisë.

Mediat italiane shkruajnë se A.E, një 35-vjeçare me origjinë nga Rumania, është ekzekutuar gjatë mbrëmjes së kaluar nga bashkëshorti i saj shqiptar.

Thuhet se e reja është gjetur e mbështjellë me një batanije në banesën ku jetonte çifti, në Bolzano.

Ende nuk dihen rrethanat e ngjarjes, por gruaja, e cila punonte banakiere dhunohej vazhdimisht nga shqiptari.

Tashmë kanë nisur kërkimet për shqiptarin. Para se të arratisej, ai ka bërë një telefonatë me një të njohurin e tij, të cilin e ka lajmëruar për kimin dhe për faktin se do të kthehej në Shqipëri.

Më pas është zhdukur pa gjurmë. Autoritetet italiane kanë njoftuar ato shqiptare dhe pritet që në vijim të ketë kontrolle në zonën e lindjes së Mecjes.