Sulmohet punëtori i KEDS’it, arrestohet i dyshuari

Është arrestuar i dyshuari mashkull  kosovar pasi që i njëjti kishte sulmuar fizikisht viktimën mashkull  kosovar zyrtarin e KEDS-it, i cili ishte duke kryer detyrën zyrtare.

Policia bën të ditur se ngjarja ka ndodhur dje në Gjakovë.

Viktima ka pësuar lëndime trupore dhe ka pranuar tretman mjekësor, derisa i dyshuari me urdhër të prokurorit është intervistuar dhe liruar në procedurë të rregullt./mediafokus.info/