Thaçi: Faleminderit 30 mijë mësimdhënësve të të gjitha niveleve të arsimit në Kosovë

Presidenti i Republikës, Hashim Thaçi, në prag të fillimit të vitit të ri shkollor, u ka shprehur falënderim mësimdhënësve të Kosovës, shkruan Mediafokus.info.

Përmes një postimi në profilin e tij në Facebook, Thaçi ka falënderuar rreth 30 mijë mësimdhënës të të gjitha niveleve të arsimit publik dhe privat në Kosovë.

“#1shtatori #dije #edukim #zhvillim”, ka shkruar sipër fotos së falënderimit./Mediafokus.info/