Vdes ish-ushtari i UÇK-së

Ka vdekur ish-ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK-së), Kristë (Bardhec) Krasniqi nga fshati Nepole të Komunës së Pejës.

Këtë e bëri të ditur OVL e UÇK-së në Pejë.

Ai ishte pjesëtar i Brigadës 135 Agim Zeneli në Zonën Operative të Dukagjinit, pjesëtar i TMK-së dhe aktivist i dalluar në Organizatën e Veteranëve të Luftës së UÇK-së në Pejë.

Varrimi i tij bëhet sot në orën 16:00 në varrezat e fshatit Nepole të Pejës.