Virusi po bën kërdi në Maqedoni, regjistrohet numër i lartë i viktimave e rasteve të reja

Virusi COVID-19 po bën kërdi në Maqedoninë e Veriut. Brenda 24 orëve janë regjistruar 29 viktima dhe 1.069 raste të reja pozitive, transmeton Mediafokus.info.

Ndërkohë, Instituti i Shëndetit Publik regjistron 1.242 pacientë të shëruar nga coronavirusi.

Ndryshe, numri i përgjithshëm i të diagnostifikuarve me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut që nga fillimi i pandemisë është 62.945.