Drita shënon në përballje me Flamurtarin

Sot po zhvillohet java e 23-të e Superligës së Kosovës në futboll, ku Drita po luan nsi vendës me Flamurtarin e Prishtinës.

Drita kaloi në epërsi në minuitën 26-të, nëpërmjet Arlind Fazliut, i cili shënoi pas harkimit të Shabanit.

Drita është njëri nga katër pretendentët kryesorë për titull.

Me këtë gol, Drita ka 46 pikë, nëse nuk pësuan humbje deri në fund dhe aktualisht kryeson, por Ballkani ka një lojë më pak./mediafokus.info