E pabesueshme çfarë u thotë Hoti deputetëve të Vetëvendosjes

Kreu i ekzekutivit kosovar, Avdullah Hoti, ka reaguar ndaj deputetëve të Vetëvendosjes, në seancën e sotme, raporton Mediafokus.info

Ai ka thënë se kur të përfundojnë sharjet e tyre ndaj kryeministrit, mund të bisedojë seriozisht.

“Këtë interpelancë dhe në seancat e tjera të Kuvendit unë propozojë që me pasur një pikë të rendit të ditës në fillim ku i keni sharjet për kryeministrin edhe kur e kryejmë atë pjesë hyjmë mandej dhe bisedojmë seriozisht”, tha Hoti në Kuvend.

Ai shtoi se dialogu zhvillohet veç për njohje reciproke.

Unë në këtë Kuvend nuk sjell marrëveshje tjetër veç për njohje reciproke, nëse arrijë me bo”, theksoi Hoti./Mediafokus.info/