Imer Mushkolaj: Punë e kryer, Vjosa Osmani Presidente

Analisti politik Imer Mushkolaj, ka komentuar mbledhjen e nënshkrimeve nga deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje për thirrjen e seancës së jashtëzakonshme për zgjedhjen e Vjosa Osmanit për presidente të vendit, shkruan Gazeta Blic.

Ai në një deklaratë për Gazeta Blic tha se vet fakti që janë mbledhur nënshkrimet dhe thirrja e seancës për të premten ( sot), lë të kuptohet se tashmë janë siguruar votat e mjaftueshme që Vjosa Osmani të zgjedhjet presidente në një afat prej pesë vjetësh.

“Po doket që është punë e kryer… dilemën e disa deputetëve të LDK tashmë si duket e kanë kryer. Presidenti do të votohet edhe nga deputetet jo shumicës serbe, por që edhe lista serbe mund të jetë e pranishme në sallë”, ka thënë Mushkolaj, shkruan gazeta Blic.