Ish-Presidenti Fatmir Sejdiu shtrihet në spital me COVID-19

Edhe ish-presidenti i Kosovës, Fatmir Sejdiu është prekur nga koronavirusi.

Burimet e “Zërit” brenda QKUK-së kanë bërë të ditur se Sejdiu është i prekur me COVID-19 dhe është i shtrirë në Infektivë.

Ndërkaq, ende nuk dihet se si është gjendja shëndetësore e ish-presidentit Fatmir Sejdiu.