Kurti i përgjigjet Thaçit, pas akuzave ndaj VV-së

Presidenti i Kosovës, Thaçi, duhet të pushojë me këto kalime kufiri pa protokoll e në kundërshtim me masat e marra ndaj pandemisë COVID-19, ka thënë kryeministri Kurti, në një reagim të mesnatës.

Ai është shembull i keq që qytetarët nuk bën ta ndjekin.

Sa për sharjet e fyerjet që m’i bën, duke thirrur me zërin që i dridhet porsi kalama nëpër studiot televizive, e kam zgjidhjen: le ta organizojmë një debat televiziv ku dalim ne të dy, pra, unë Kryeministri në detyrë dhe ai Presidenti jashtë detyrës.

Nëse don, le ta marrë me vete edhe Behgjet Pacollin. Në atë rast, po, edhe unë po e marr Xhelal Sveçlën e Rashit Qalajn, thuhet në reagimin e Albin Kurtit./mediafokus.info