Ky është 17 vjeçari kosovar që ra nga ballkoni dhe vdiq në vend

Një ngjarje e dhimbshme ka ndodhur dje në familjen Bajrami nga Pirana e Prizrenit, pasi familjari i tyre, Dreni, është ndarë nga jeta në moshë të re në Itali.

Kështu kanë bërë të ditur miq e familjarë në rrjetin social në Facebook, ku kanë shkruar se vdekja e tij i ka tronditur.

“Lajm i hidhur ndarja nga jeta e të riut Dren Bajrami, nga Pirana, i cili u nda nga jeta në moshë të hershme në Itali. Kjo vdekje sot na tronditi të gjithë neve. Dreni, ishte djalë i urtë, punëtor dhe shumë i sjellshëm. Dreni do të na mungojë shumë dhe do ta kujtojmë gjithmonë me mall. Ngushëllime familjes, shokëve dhe miqëve të tij.”

Raporti i policisë italiane:

Një 17-vjeçar nga fshati Piranë i Prizrenit, ka ndërruar jetë në Udine të Italisë pasi ra nga ballkoni i katit të dytë të banesës.

I riu me inicialet D.B vdiq në vend dhe autoritetet italiane po e hetojnë rastin.