Ky është 23-vjeçari që mbeti i vrarë mbrëmë në vendin e tij të punës

Në një piceri në Mitrovicë, mbrëmë ka mbetur i vdekur një 23-vjeçar, punëtor i lokalit, derisa dy të tjerë janë plagosur. Gazeta Express ka mësuar se viktima është Mehmet Kurti dhe sipas dëshmitarëve, ai mund të jetë vrarë gabimisht.

Ngjarja e rëndë sipas policisë ka ndodhur rreth orës 22:20 minuta. Deri më tani nuk dihet shumë për motivet dhe prapavijën e këtij rasti.

“Rreth orës 22:20, policia  ka marrë informacion për të shtëna  me arme zjarri në  rrugën ‘Bislim Bajgora’ në Mitrovicë. Menjëherë pas marrjes së këtij informacioni në vendin e ngjarjes kanë dalë të gjitha njësitet  e nevojshme policore, të mbështetura edhe nga njësiti rajonal për hetimin e krimeve si dhe njësitë e tjera për ekzaminim të vendngjarjes. Bazuar në të dhënat fillestare, nga arma e zjarrit  janë plagosur tre persona, si pasojë  njëri nga te plagosurit i moshës 23 vjeçare ka vdekur, vdekjen e të cilit e ka konstatuar mjeku, ndërsa dy të plagosurit tjerë janë dërguar në QKUK për trajtim te mëtejmë mjekësor”, ka thënë zëdhënësi i policisë në këtë komunë, Avni Zahiti.

Siç raportohet, dyshohet se dorasi kishte në shënjestër pronarin e një picerie, por plumbi goditi 23-vjeçarin.

Të ndjerin e kanë kujtuar miqtë e tij përmes rrjeteve sociale.

“Nuk mund ta besoj këtë që ka ndodhur Shok Vlla dhe qoftë i lehtë dhe u për ty”, ka shkruar njëri nga miqtë e tij.