‘Me ty, krejt sfidat e jetës dhe punës kanë pasur ngjyrë’

Janë bërë tre vite nga ndarja nga jeta e gazetarës së mirënjohur kosovare me prejardhje nga Gjilani, Ardita Sylejmani.

Tre vjet pas, shoqja e saj e ngushtë dhe kolege e profesionit, Leonora Berbatovci, ka bërë një dedikim prekës për humbjen e shoqes.

“Me ty, krejt sfidat e jetës dhe punës kanë pasur ngjyrë”, ka shkruar Berbatovci.

Postimi i plotë i gazetares së RTK-së, Leonora Berbatovci:

Me ty Ardite, çdo fotografi ka nje histori…

Nje histori qe tash e 3 vjet ka mbyllur kapitullin, eshte betonu e shnderru veç ne nje kujtim.

Me ty çdo minute ka pasur buzeqeshje, hare e lot nga te qeshurat pa ndal

Me ty, krejt sfidat e jetes dhe punes kane pasur ngjyre, ngjyre qe dije t’i jepje veç ti me pozitivitetin tend

Me ikjen tende, tash e 3 vjet, Ti ke marr nga shoqeria jone shume plane e buzeqeshje pa fund.

Por ke lene po ashtu shume…. Shume kujtime te cilat nuk na lejojne me t’harru…

..sepse kujtimi per Ty dhe jeten tende eshte gjithçka e bukur qe ke lene!