Një i vdekur, dy të lënduar në magjistralen Pejë-Prishtinë

Një person ka vdekur si pasojë e një aksidenti trafiku që ka ndodhur mbrëmë në magjistralen Pejë-Prishtinë.

Si pasojë e këtij aksidenti janë lënduar edhe dy persona tjerë.

Lajmin e ka konfirmuar për Express zëdhënësi i Policisë për rajonin e Pejës, Driton Rugova i cili tha se vdekjen e viktimës e kanë konfirmuar ekipi mjekësor.

“Në fshatin Grabanicë të Komunës së Klinës, ka ndodhur një aksident trafiku mes dy veturave dhe si pasojë dy persona kanë pësuar lëndime trupore, ndërkaq një i tretë ka pësuar me fatalitet. Vdekjen e viktimës e kanë konfirmuar ekipi mjekësor”, tha Rugova.