Një trup gjendet i mbuluar me beton në bodrumin e një shtëpie në Serbi

Në bodrumin e shtëpisë ku u gjet të hënën trupi i pajetë i një 38-vjeçareje në Serbi, policia gjeti një kufomë të mbuluar me beton mbrëmjen e djeshme.

Shtëpia gjendet në fshatin Veliko Tërnjanë afër Leskovcit në Serbi, raporton agjencia kroate e lajmeve, Index, përcjell Express.

“Trupi është gjetur, është urdhëruar autopsia, hetimet janë duke vazhduar dhe do të vazhdojnë nesër”, tha mbrëmë për Kurir zëdhënësja e Policisë së Leskovcit, Marija Sokoloviq.

Ndonëse policia thotë se ende nuk e di identitetin e personit, trupi i të cilit u gjet, Kurir lëshoi ​​një deklaratë anonime seleksionimi duke thënë se ishte bashkëshorti i një gruaje 38-vjeçare.

Mësohet se policia e gjeti trupin pasi i dashuri shkoi në polici dhe raportoi se 38-vjeçarja kishte vrarë burrin e saj dhe e kishte fshehur trupin në bodrumin e shtëpisë. (foto ilustrim)