Policia jep detaje për aksidentin ku u përfshi një veturë nga eskorta e kryeministrit

Policia ka dhënë sot detaje lidhur me aksidentin e djeshëm që ndodhi në magjistralën Prishtine-Gjilan, ku u përfshi një veturë e eskortës së kryeministrit Kurti.

Njiftimi i policisë:

Gjilan 11.12.2022, 18:37.​Është raportuar për një aksident trafiku ku janë përfshirë një veturë civile dhe një veturë zyrtare, pasi që dyshohet se vetura civile nga pakujdesia ka shkaktuar aksidentin.

Përveç dëmeve materiale lëndime trupore ka pësuar dyshuara dhe e njëjta është dërguar për tretman mjekësor dhe më pas është liruar në shtëpi.