Rita Ora: Pa gabime nuk do të isha kjo që jam sot

Këngëtarja me famë botërore, Rita Ora, ka folur për sfidat e saj profesionale dhe rrugën për t’u bërë ylli që është.

Artistja  me prejardhje nga Kosova ka folur për suksesin për kopertinën e edicionit gjerman të Glamour, të zbuluar këtë të premte.

Ajo ka thënë se ka qenë një rrugë e vështirë, në të cilën shpesh i duhej të provonte veten dhe i qëndronte gjithmonë besnike vetes. Kjo e bën këngëtaren e vetëvendosur model për një brez të tërë.

32-vjeçarja  është shumë e talentuar: këngëtare, aktore, biznesmene dhe prezantuese, shkruan Glamour.

Albumi i saj i ri në studio You & I publikuar në korrik 2023, me hite që premtojnë të trondisin festën, duke përfshirë një bashkëpunim me ikonën e kërcimit të viteve ’90, Fatboy Slim.

Në të njëjtën kohë, megjithatë, ajo tregon veten e saj më të hapur dhe më të pambrojtur se kurrë më parë në disk, si kur këndon “Outside the boxë” për marrëdhënien e saj me regjisorin, Taika Waititi.

“Gjithmonë kam qenë në gjendje të shpreh ndjenjat e mia përmes muzikës. Albumi im i ri është shumë personal dhe jam shumë rehat me të”, shpjegon Rita Ora.

Asaj i pëlqen të jetë si një libër i hapur pasi që kështu mund të afrohet me fansat.

“Mendoni se do të jetë më e lehtë të lëshoni muzikë, por nuk është kështu. Sigurisht, si gjithë të tjerët, edhe unë vuaj nga pasiguritë. Megjithatë, ata më inkurajojnë të bëj më shumë”, tha artistja.