Vrasje në Fushë Kosovë, policia arreston të dyshuarin

Një vrasje e rëndë ka ndodhur para pak minutash në Fushë Kosovë. Rastin për express e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë, Daut Hoxha.

Ai ka treguar se është arrestuar një i dyshuar për këtë rast.

“Me datë 20.07.2020 rreth ores 16:50 Policia ka pranuar një informatë se në Fushë Kosovë ka ndodhur një vrasje. Për rreth 5 minuta njesitë policore kanë arritur ne vendin e ngjarjes, ku edhe kanë arrit te arrestojne nje person të dyshuar. Njësitet relevante kanë dalur ne lokacion dhe hetime të mëtejme janë në proces për tê sqaruar rrethanat tjera të rastit”, ka thënë Hoxha.

Sipas gazetës, djali ia ka prerë kokën me sëpatë babait të tij.