Thaçi flet për ‘flamurin lara-lara të Albin Kurtit’

Presidenti i Republikës, Hashim Thaçi, ka kritikuar kryeministrin Albin Kurti për mos konsistencë në qëndrime.

“Ka deklaruar para 15 vjetësh ‘jo negociata, Vetëvendosje’, por lufton ta marr flamurin që t’i udhëheq negociatat. Ka folur për bashkim kombëtar dhe ka hequr dorë, ndërsa flamurit të Republikës i ka thënë lara-lara”, ka thënë Thaçi në T7./Mediafokus.info/