Kush ra e kush u inkuadrua në Superligë?

Tashmë ka përfunduar ekzekutimi i penalltive në takimin e barazhit ndërmjet Trepçës’89 dhe Dukagjinit.

Pas kohës së rregullt dhe vazhdimeve në 1:1, skuadra e Dukagjinit fitoi me penallti këtë duel për t’u inkuadruar në Superligë dhe për të dërguar Trepçën në Ligë të parë

Pas ekzekutimit të penalltive, klubi i Dukagjinit ishin më të sakt, ku fituan me rezultatin final në 4:3.

Kështu, tri skuadra nga Liga e Parë do të jenë në Superligë me Ulpianën, Dukagjinin dhe Malishevën./periskopi/